Jak zorganizować wyjazd do Alicante. Alicante informacje praktyczne.

Położone we wschodniej Hiszpanii Alicante stało się hitem wyjazdowym w ostatnich kilku latach. Tanie połączenia lotnicze sprawiły, że jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków. Nie ma się co dziwić. Alicante oferuje około 320 dni słonecznych w ciągu roku i znajduje się zaledwie 3 godziny lotu z Polski.

Jest to znakomita opcja na wyjazd zarówno zimą jak i latem. Zimą pozwoli cieszyć się słońcem, natomiast latem oferuje wszelkie atrakcje nadmorskiego miasta.

Alicante – loty

Lot do Alicante trwa około 3 godziny i co istotne, loty obsługiwane są przez tanie linie lotnicze. Do Alicante można polecieć linią Ryanair czy też Wizzair. Średnia cena lotu w dwie strony oscyluje w okolicach 700 – 800 złotych za osobę.

Niższe ceny można znaleźć na loty w mniej atrakcyjnych terminach. Wówczas jest szansa polecieć nawet za około 500 złotych w obie strony.

Z kolei znacznie wyższe ceny lotów będą w okolicach świąt bożego narodzenia, sylwestra, świąt wielkanocnych czy też podczas majówki oraz w okresie wakacyjnym. Wówczas można mówić o kwotach rzędu 1 500 PLN i więcej za loty w obie strony.

Alicante dojazd z lotniska. Alicante autobus z lotniska

Lotnisko Alicante znajduje się bardzo blisko miasta także dojazd do centrum jest niezwykle prosty. Pod względem dojazdu jest to jedno z najłatwiejszych lotnisk, na których byłem.

Do centrum Alicante jeździ zwykły miejski autobus. Odjeżdża z lotniska co 30 minut, a bilety można kupić bezpośrednio u kierowcy, bądź u osoby, która obsługuje pasażerów na przystanku na lotnisku. Przystanek znajduje się na poziomie +2. Po wyjściu z hali kierujcie się w prawą stronę. Ostatnia wiata, to ta, na której zatrzymuje się autobus do Alicante.

Autobus jedzie do samego centrum miasta, a podróż trwa mniej więcej 30 minut. Autobusy, które kursują na tej linii są specjalnie przystosowane do przewozu bagażu. Wewnątrz na środku znajduje się stojak na bagaże, także przejazd odbywa się w komfortowych warunkach.

Cena biletu to 3,85 euro. Co ważne, do autobusu, zarówno tego jak i pozostałych kursujących w Alicante, wsiada się tylko przednimi drzwiami.

Lokalny transport

Komunikacja miejska jest w Alicante bardzo dobrze zorganizowana. Ja w zasadzie korzystałem tylko z autobusów. Ten środek transportu całkowicie wystarczył, żeby dotrzeć we wszystkie miejsca, w które chciałem.

Bilety na przejazd autobusem miejskim kupuje się u kierowcy. Można płacić zarówno kartą jak i gotówką. Jednorazowy bilet na przejazd kosztuje 1.45 euro.

Świetnie działa w Alicante planowanie podróży w Google Maps. Możecie śmiało polegać na tym co Wam się pokaże. Zarówno rozkłady jaki trasy są aktualne i bez problemu znajdziecie najlepszy sposób dotarcia w miejsce, do którego chcecie dojechać.

Choć w zasadzie trzeba powiedzieć, że główne atrakcje znajdują się bardzo blisko centrum. Dystanse między nimi można pokonywać pieszo bez większych trudności.

Plaże w Alicante

Najsłynniejszą plażą w Alicante jest ta zlokalizowana w samym centrum tuż u podnóża Zamku świętej Barbary – Playa del Postiguet. W ciepłe dni będzie tutaj tłoczno ale plaża jest na tyle duża, że bez problemu znajdziecie sobie miejsce. Widoki są rewelacyjne, wzdłuż plaży rozciąga się deptak z restauracjami i barami, dostępne są również bezpłatne toalety. Jest tutaj wszystko czego potrzeba aby miło spędzić czas na plaży.

Drugą plażą, którą warto odwiedzić jest znajdująca się trochę bardziej na północy San Juan Playa. Jest ona zdecydowanie większa i dłuższa. Na tej plaży przygotowane są boiska do siatkówki plażowej oraz do plażowej piłki nożnej. Liczba tych boisk bardzo mocno mnie zaskoczyła. O ile dobrze policzyłem boisk do siatkówki jest dwadziecia. Boisk do plażowej piłki nożnej dwanaście. Oczywiście wzdłuż plaży prowadzi deptak z restauracjami oraz darmowymi toaletami. Na tej plaży będzie zdecydowanie luźniej.

Na San Juan Playa znajdują się też świetne „instagramowe” miejscówki. Jedną z nich jest budka ratowników, żywcem wyjęta z plaż w USA. Drugim miejscem są kolorowe domki, które świetnie wyglądają w połączeniu z żółtym piaskiem i błękitem nieba oraz morza.

Jeżeli jesteście ciekawi co znajduje się w tych domkach to odpowiadam. Lokalni trenerzy trzymają tam sprzęt sportowy.

Podsumowując: Alicante to świetny kierunek zarówno pod względem logistycznym jak i pogodowym. Nie może dziwić, że miejscowość ta jest bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów. Na ulicach spotkacie mnóstwo Polaków, ale także Brytyjczyków, którzy podobnie jak my zimą szukają bardziej słonecznych miejsc.

Latem natomiast będzie to super miejsce, w którym można plażować do woli.

A tutaj zebrałem i opisałem najlepsze atrakcje w Alicante, czyli zwyczajnie – Co zobaczyć w Alicante:
https://enjoythetravel.pl/alicante-co-zobaczyc-alicante-najlepsze-atrakcje/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *