Epizody: Boon Tat Street – najlepszy satay na świecie!

Boon Tat Street darzę ogromną sympatią. Tutaj spędziłem swój pierwszy wieczór, tutaj zetknąłem się po raz pierwszy z miejscowym klimatem i tutaj zjadłem swoją pierwszą kolację w Singapurze.

Nie mogłem trafić lepiej! Ulica ta słynie z najlepszych satay. Później próbowałem tego dania w kilku innych miejscach na świecie i nic nie dorównuje ideałowi z Boon Tat Street.

Boon Tat Street to królestwo satay

Ciekawostką jest to, że ulica ta jest zamykana wieczorami dla ruchu, właśnie po to aby rozstawić stoiska na których przyrządza się satay. Pozostałą część ulicy zajmują stoliki i ławeczki. Klimat jest niesamowity!

Stoliki i stoiska rozstawione są na ulicy, którą zamyka się wieczorami

Najlepszy satay znajdziecie na stoisku 7 i 8, które połączyły siły i działają wspólnie pod szyldem… uwaga: best satay 7 & 8! Mistrzowie marketingu.

Do wyboru są trzy rodzaje satay z kurczaka, wołowiny i krewetki. Jako, że nie jestem fanem owoców morza spróbowałem dwóch pierwszych… były obłędne. Satay na Boon Tat Street podaje się w tradycyjny sposób z kawałkami ogórka oraz sosem z orzeszków ziemnych. Poezja!

Stoisko 7 & 8

A czym jest satay? Danie to pochodzi z Indonezji, ale jest niezwykle popularne w całej Azji Południowo-Wschodniej. Są to niewielkie kawałki marynowanego mięsa, które nadziewa się na patyczki, a następnie grilluje. W przypadku Boon Tat Street grille rozstawione są bezpośrednio na ulicy, tuż obok stolików.

Satay w towarzystwie lokalnego piwa Tiger smakuje wyśmienicie

Wszystko jest świeżo przyrządzane i smakuje wybornie. Minimalna porcja to 5 satay, każdy z nich kosztował 0,70 dolara czyli mniej więcej 2 złote. Warto, zdecydowanie warto.

2 thoughts on “Epizody: Boon Tat Street – najlepszy satay na świecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *