Niemcy. Düsseldorf – Classic Remise Düsseldorf

Classic Remise Düsseldorf to spełnienie marzeń, każdego fana motoryzacji. Jest to miejsce, w którym garażuje się, naprawia, a także sprzedaje wyjątkowe auta. Przekrój samochodów jest ogromny, a ceny najdroższych egzemplarzy osiągają zawrotne wartości.

Biorąc pod uwagę fakt, że Düsseldorf nie jest najbardziej turystycznym miejscem i poza kilkoma ciekawymi miejscami w okolicach Altstad, które opisałem tutaj: https://enjoythetravel.pl/niemcy-dusseldorf-co-zobaczyc-w-jeden-dzien/ nie ma wiele do zaoferowania, to Classic Remise Düsseldorf, nawet dla osób, które nie są fanami motoryzacji będzie świetnym miejscem aby zobaczyć coś ciekawego, innego, a nawet, powiedziałbym, wyjątkowego.

Classic Remise Düsseldorf znajduje się w południowej części miasta i jest jednym z dziesięciu podobnych miejsc w Niemczech. Warto jednak tutaj dodać, że obok berlińskiego jest drugim największym. Budynek, sam w sobie może być atrakcją, a to dlatego, że jest to była zajezdnia lokomotyw, która wpisana jest na listę zabytków.

Jak dojechać do Classic Remise Düsseldorf?

Classic Remise Düsseldorf oddalone jest od centrum o mniej więcej 20 minut jazdy komunikacją miejską. Do czasu przejazdu metrem należy też doliczyć krótki spacer. W sumie dotarcie tutaj ze starego miasta czy z dworca głównego nie powinno zająć więcej niż 30 minut.

Jadąc metrem ze starego miasta należy wysiąść na przystanku Werstener Dorfstraße. Dojedziemy tam liniami U74, U77, U79. Następnie czeka nas kilkuminutowy spacer w bardzo spokojnej okolicy.

Samochody!

To właśnie dla nich się tutaj przyjeżdża. Pierwsze wrażenie po wejściu… WOW! To co widzimy to piętrowy przeszklony parking, który wygląda jak wystawa sklepu z zabawkami. Samochody tam zaparkowane sprawiają wrażenie resoraków zapakowanych do pudełka. W przejściu między nimi widać bardzo dużą halę, w której ustawione są dziesiątki aut.

Przeważają niemieckie auta – Porsche, Mercedesy, kilka BMW. Jednak jest tutaj mnóstwo innych marek. Podczas mojej wizyty miałem okazję oglądać również Ferrari, Astona Martina, Lamborghini i wiele wiele innych. Obok siebie stoją klasyki i najnowsze auta, wszystkie, ale to wszystkie wywołują błysk w oku.

W Classic Remise Düsseldorf miałem okazję na żywo zobaczyć samochody, które do tej pory oglądałem w telewizji albo którymi jeździłem w grach. Wrażenia są niezapomniane. Śmiało można powiedzieć, że zgromadzone są tutaj motoryzacyjne perełki, a kolekcja zmienia się nieustannie, ponieważ większość aut jest wystawiona na sprzedaż i znajduje nabywców, a w ich miejsce pojawiają się inne.

Spokojnie można tutaj spędzić pół dnia. Ja pomimo, że nie jestem jakimś wielkim fanem motoryzacji chodziłem po Classic Remise Düsseldorf dobre dwie godziny. Wewnątrz znajduje się restauracja, także można wypić piwo i zjeść pizzę w otoczeniu najbardziej prestiżowych marek samochodowych świata.

Informacje praktyczne

Classic Remise Düsseldorf otwarte jest codziennie w godzinach 8 – 23, a w niedziele i święta od 10 do 23. Przy czym po godzinie 20 wejście możliwe jest jedynie dla gości restauracji.

Wstęp do Classic Remise Düsseldorf jest całkowicie bezpłatny, dodatkowo do woli można robić zdjęcia, filmować i oglądać. Nie wolno natomiast dotykać aut. Dokładny adres: Harffstr. 110 a, 40591 Düsseldorf, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy.

Moim zdaniem nikt nie powinien być zawiedziony wizytą w Classic Remise Düsseldorf. Jestem niemalże pewny, że wyjdziecie zadowoleni z miło spędzonego czasu.

A na deser takie cudo… zapewne zastanawiacie się czemu wrzucam zdjęcie Fiata Uno? Cóż zrobić – sentyment. Miałem kiedyś taki samochód, oczywiście nie w wersji cabrio, ale też trzydrzwiowy. Co to był za pojazd… Słabość do modelu, jak widać, pozostała.

2 thoughts on “Niemcy. Düsseldorf – Classic Remise Düsseldorf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *