Augustów co zobaczyć? Najciekawsze atrakcje

Augustów to świetne miejsce dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Niewątpliwie jego największą atrakcją są przepiękne tereny w okolicy. Zarówno jeziora, rzeki jak i lasy oferują mnóstwo możliwości do tego aby aktywnie spędzić czas. Choć jest również kilka atrakcji przy których niekoniecznie się zmęczycie. Przegląd tego co można robić będąc w Augustowie rozpoczniemy jednak od aktywnych form wypoczynku.

Spływ kajakowy

Atrakcja numer jeden, według nas, to spływy kajakowe. Dwie rzeki, które warto poznać z perspektywy kajaka to Rospuda oraz Czarna Hańcza. Przepiękne widoki, łatwe technicznie trasy, przyroda w stanie niemalże nienaruszonym. Chyba nie da się znaleźć lepszych argumentów, żeby zdecydować się na spływ kajakiem.

Jak zorganizować jednodniowy spływ na Rospudzie i jak wygląda taka przygoda możecie przeczytać tutaj:

Spływ kajakowy rzeką Rospudą – jak go zorganizować. Informacje praktyczne

Park linowy Lemur – dla młodszych i starszych

To niewątpliwie atrakcja, którą docenią dzieciaki, choć i dla starszych poszukiwaczy wrażeń przygotowane są trasy zamontowane znacznie wyżej. Pokonanie ich może podnieść poziom emocji. Przeszkody dostosowane są do wieku i możliwości osób wchodzących na trasy. Obsługa również pomaga z wyborem najbardziej odpowiedniej ścieżki.

Oczywiście przed wejściem dostaniecie kask oraz uprząż, a także przejdziecie szkolenie więc o bezpieczeństwo można być spokojnym. Park linowy Lemur w Augustowie znajduje się tuż przy plaży miejskiej. Bardzo łatwo tu trafić.

Spacer po bulwarach i plażowanie przy molo

Powoli przechodzimy do tych mniej aktywnych form wypoczynku. I tutaj jednym z pomysłów może być spacer bulwarami oraz wypoczynek na plaży, która znajduje się na końcu trasy. Bulwary prowadzą z centrum miasta nad jezioro Necko. Trasa jest bardzo malownicza, ciągnie się wzdłuż rzeki Netty, którą kursują statki turystyczne. Po drodze mija wiele ciekawych miejsc jak chociażby Pałac na Wodzie. Można trasę pokonać również na rowerze.

Sama plaża przy molo jest bardzo dobrze przygotowana, są specjalne miejsca, w których można się przebrać. Kąpielisko znajduje się wewnątrz molo także jest to bezpieczne miejsce do kąpieli zarówno słonecznych jak i wodnych.

Rejs statkiem

Na rejsy największymi statkami śródlądowymi można się wybrać z Żeglugą Augustowską. Do wyboru są dwie trasy. Krótsza, trwająca około godzinę, po jeziorze Necko oraz jeziorze Rospuda, dłuższa natomiast to tak zwany szlak papieski. Rejs trwa trochę ponad dwie i pół godziny, a po drodze płynie się między innymi rzeką Klonowicą, jeziorem Białym, a największą atrakcją jest śluzowanie – czyli pokonanie śluzy w Przewięzi.

Różnica poziomów pomiędzy jeziorami to około jeden metr i właśnie o tyle musimy się podnieść bądź opaść, w zależności od tego, w którą stronę płyniemy.

Statek zatrzymuje się także w Studzienicznej, gdzie znajduje się miejsce kultu religijnego. Rejs jest długi ale ani trochę się nie dłuży, a to dlatego, że po drodze mijamy piękne tereny ziemi augustowskiej. Podziwianie ich z jeziora ma dodatkowy urok.

Spacer po miasteczku

Tu niewątpliwie warto przejść się choć kawałek bulwarami, ale także odwiedzić centrum miasta, na czele z rynkiem głównym. Idąc od strony bulwarów, ulicą Mostową, przechodzi się obok słynnej restauracji „Albatros”, gdzie na ławeczce przed budynkiem znajduje się odlana z brązu figura równie słynnej Beaty.

Wycieczka rowerowa

Okolice Augustowa obfitują w świetne tereny do jazdy na rowerze. Można zrobić pętle wokół najbliższych jezior czyli Necko, Sajno, jeziora Białego Augustowskiego oraz Jeziora Studzieniczego.

Odkrycie tajemniczych miejsc.

W okolicy Augustowa znajduje się wiele ciekawych i tajemniczych miejsc. Trzy z nich już opisaliśmy. Może to być pomysł na jednodniową przygodę. Zobaczcie co to za miejsca.

Trzy tajemnicze miejsca w okolicy Augustowa

Augustów to znakomite miejsce do aktywnego wypoczynku, a okoliczne tereny zachęcają do ruszenia się z miejsca i poznania najbliższej okolicy. Na pewno wybierając tę lokalizację pomysłów na fajne spędzenie czasu Wam nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *